Анжеліка Рудницька бачить сон довжиною у століття

Новини про Анжеліку Рудницьку: http://rudnytska.com
Автор: MooN
Додано: 19-08-20
[Версія для друку]

Відома українська співачка, ведуча легендарної «Території А», волонтерка неодноразово за час карантину писала, що сумує за спілкуванням із прифронтовою зоною. Несподівано її сторінки у соцмережах заполонили фото фантастичних краєвидів Луганщини із селфі співачки.

Виявляється, Анжеліка у рамках дослідницької арт-резиденції «Аура міста», що триває у Старобільську Луганської області, створювала новий кліп на давню стрілецьку пісню «Сон (І снилося вночі дівчині...)».

- Це була несподівана пропозиція, але вкрай приємна і важлива. З початку війни я безкінечно гастролюю і працюю на українському сході. І будь-яка місцева культурна ініціатива - бальзам для моєї душі. З режисеркою кліпа Вікторією Радченко - моєю посестрою по Студенському голодуванню - ми вагалися між двома піснями: драматичною «Війна» Анатолія Матвійчука про нинішні часи і мрійливою «Сон» - стрілецька пісня Левка Лепкого. Обидві про війну і любов. Зупинилися на ліриці «Сон» зі столітньою історією, щоб відчути синергію поколінь, - розповідає Рудницька.

- Це певне послання саме нашим сучасникам, - продовжує автор ідеї та режисер Вікторія Радченко, - від покоління тих, хто колись відкрив для себе справжню історію країни, хто виходив на революційний граніт 1990-го…

Я щаслива, що випав шанс і знайшовся чудовий привід для співпраці з Анжелікою, співпали умови, можливості, наш настрій. Сподіваюся, що на фоні війни «Сон» сприйматиметься не як ілюзія мирної Луганщини, а як мрія про неї.

Ця робота – візуалізація моєї любові до міста, до нашого степового краю, напрочуд гарного, відкритого і вільного, чия героїчна аура долає будь-які темні часи.

- Для мене, - говорить стиліст кліпа Олександр Мельник, - завжди велика честь працювати в командi Рудницької. Цього разу саме луганськi краєвиди, степи, Айдар надихнули мене створити два нереальних образи для чуттєвої вiдеороботи «Сон»: автентичний (романтичний образ украĭнськоĭ дiвчини столiтньоĭ давнини) і фантазiйний (мрійливий, закоханий, сповненнний вiри, нiжностi, любовi).

Лугансько-Київська команда відпрацювала на всі сто відсотків. За короткий період проїхали по бездоріжжю кілька районів Луганщини. Локаціями для кліпа стали не лише Старобільськ, а й пороги річки Айдар під Новопсковом, степи Мілового.

Ця надзвичайно жіночна робота - сплав минулого і теперішнього, глибокої любові і страху втратити найважливіше. Це поєднання українського заходу, де народилася пісня, і сходу, де народився кліп. Це гімн красі, ніжності, любові, яку так важливо зберегти у часи війни від руйнування і болю.

- Ми хочемо показати Україні справжню Луганщину, - говорить Оксана Очкурова, ініціатор проєкту, голова ГО «Дієва громада», - «Аура міста» відкриває нові грані образу Старобільська, яких ми не помічаємо у щоденній метушні. Тут все, що нас оточує, просякнуте історією і красою.

Пишаємося, що цьогоріч нашим резидентом стала Анжеліка. Вона добре знає нашу територію, як волонтер, артистка 6 років підіймає бойовий дух захисників України на Сході, тож, сподіваємося, що її нова творча робота надихатиме й мирних жителів Старобільщини.

Знімальна команда дякує всім, за спільнотворення. Наш «відеосон», на відміну від тексту пісні, завершується поглядом у вічне і прекрасне українське небо, яке нас благословляло у найвищій точці Старобільська.

Автор пісні - Левко Лепкий (Народжений 1888 року в Галичині)

Нова музична версія - Ярослав Істомін

Стиліст - Олександр Мельник

Вишиванка з колекції Анжеліки Рудницької, подарована співачкою Ярославою Руденко

Сукня - Наталя Бойко

Дякуємо за сприяння Аліні Адамчук - начальнику Управління культури Луганщини, Луганському обласному козачому кінному театру.

У кліпі задіяна колекція рушників Людмили Тарабановської

Дякуємо УКФ, ГО «Дієва громада»

Прем‘єра нового кліпа запланована до Дня Незалежності України та присвячена місту Старобільськ.Новини про Анжеліку Рудницьку