ЯК РУДНИЦЬКА, ВІТВІЦЬКА, СУМСЬКА, ІЛЛАРІЯ, БРИГИНЕЦЬ І ДАРВІН МНОЖИЛИ СИМВОЛ КИЄВА

Новини про Анжеліку Рудницьку: http://rudnytska.com
Автор: ashley
Додано: 22-04-13
[Версія для друку]

У День Землі мистецька агенція «Територія А» зібрала друзів-митців і усіх охочих садити дерева на території дитячої школи мистецтв №5 на Оболоні. Громадські активісти Фонду відродження культурного середовища Києва, Київського культурного трибуналу та Муніципальної ліги Києва об’єднали зусилля, щоб довести - для посадки дерев не потрібні величезні кошти, про які розповідають комунальні служби.

Зранку 20 квітня саджанці улюблених дерев українців – липи і калини та символу Києва – білих каштанів привезли у двір школи мистецтв. Ще до початку акції у двір збіглися дітлахи із самої школи. Вони з нетерпінням чекали старту і принагідно (замість нот, художніх прийомів і танцювальних рухів) вивчали, як сапати клумби, підкопувати дерева. Таке завзяття передавалося й мешканцям навколишніх будинків, котрі із цікавістю й готовністю допомагати приходили у шкільний двір.

Врешті уся команда зібралася і, надихнувшись свіжо народженим афоризмом письменниці Світлани Поваляєвої: «Чекати покращення для нашого міста від муніципальних служб і київських чиновників - це все одно, що чекати доки таргани приберуть твою хату!», почала роботу.

-Ми попереджували, що ніяких гламурів і фуршетів не буде. Усі зірки самі виявили бажання приєднатися до нашої акції, - розповідає ініціатор акції, президент МА «Територія А» Анжеліка Рудницька. - Панував надзвичайно піднесений настрій. Ми не лише поповнили колекцію київських каштанів, але й підтримали школу мистецтв, яку хочуть позбавити державного фінансування. Найприємнішим сюрпризом стала присутність великої кількості незнайомих дітей, які із задоволенням хапалися за роботу. Рада, що ми усе зробили силами активістів, не використовуючи ніякі державні й комунальні ресурси.

-Кожен киянин може зробити щось хороше для власного міста: посадити дерево, навчити дітей, як і чому це потрібно робити, захистити школу, - коментує народний депутат України Олександр Бригинець. - Важливо звернути увагу суспільства, що школи мистецтв хочуть позбавити державного фінансування. Якщо це станеться - діти із малозабезпечених сімей не зможуть вчитися танцям, музиці, малюванню, бо тоді вартість навчання буде захмарною.

-Ми посадили сьогодні 23 дерева, - говорить керівник «Київського культурного трибуналу» Костянтин Клімашенко. – Але команда зібралася така, що ми могли б посеред Оболоні висадити цілий ліс.

-Від імені усього колективу школи, - зауважує директор ДШМ №5 Анатолій Трач, - я вдячний усім митцям за небайдужість і до екологічно, і до нашої освітянської проблеми. Усі присутні зірки погодилися підписати звернення до керівників держави, щоб школам мистецтв не перекривали кисень! Для нас це дуже болюче питання. Така підтримка нам необхідна!

Під теплим весняним сонцем усі усміхалися й допомагали одне одному. Команда зібралася настільки завзята, що відомій телеведучій Соломії Вітвіцькій, яка приїхала трохи пізніше, не вистачило саджанців. Але гарного заряду енергії вистачило на усіх. Тепер у архівах оболонців, які долучилися до акції, будуть фотки із зірками: співаками Владом Дарвіном, Ілларією, Анжелікою Рудницькою, телеведуою Соломією Вітвіцькою, акторами Риммою Зюбіною, Віталієм Борисюком, Ольгою Сумською та їхньою донечкою Анею, письменниками Ірен Роздобудько, Андрієм Кокотюхою і його сином Данилом, Світланою Поваляєвою та поетом і народним депутатом України Олександром Бригинцем.


Мистецька Агенція «Територія А» дякує усім учасникам акції. Окрема подяка: народному депутату України Олександрові Бригинцеві за координацію різних ініціатив; Костянтину Клімашенку (Київський культурний трибунал) за усі зусилля; директору дитячої школи мистецтв №5 Анатолію Трачу. Вдячні за інфопідтримку телекaналам - ІСТV, 5 каналу, ОТV, FМ-ТV, Гама. І ще - усім дітлахам, які намагалися зробити усю роботу за усіх, створюючи веселий гамір і настрій!!!


Новини про Анжеліку Рудницьку