Незриме коріння

Новини про Анжеліку Рудницьку: http://rudnytska.com
Автор: MooN
Додано: 23-10-08
[Версія для друку]

17 жовтня у Хмельницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка вишиваного живопису Анжеліки Рудницької. Експозиція з подушок-думочок, полотен та панно вразила своїм сакральним змістом.

Художник прокинувся у співачці та ведучій "Території А" Анжеліки Рудницької у найважчий для неї час. Якось після виснажливого весняного гастрольного туру 2004-го з невідомих причин її паралізувало, відтак півроку дівчина була нерухомою. "Якоїсь миті зрозуміла, що, постійно лежачи, дивлюся на білу стелю і малюю візерунки, — роз повідала Анжеліка кореспонденту одного із столичних видань. - А оскільки писати картини олівцем лежачи важкувато, то довелося придумати голкову техніку, себто вишивати. Одужати я одужала, а от полишити цього уже не змогла...". Психологи кажуть, що саме мистецтво допомогло дівчині подолати хворобу.

На думку мистецтвознавців, Рудницька створила у техніці "вишиваний живопис" іконостас генетичної пам'яті українського народу. Анжеліці вдалося перетворити народну вишиванку у мистецтво — напрочуд оригінальне, глибоке за змістом й видовищне. За словами художниці, своїми роботами вона пропагує історію України, намагається довести, що в ній не лише темні сторінки, а й такі, як і на її картинах, — яскравих кольорів (майстриня принципово не використовує чорного кольору — авт.). Фантастичні, неповторні, розкішні — виростають дерева у поетичному "Саду чеснот", витворюють "Праліс" мрій, скеровують думки глядачів у вічність.

Вишивки гладдю у Хмельницьких майстринь, котрі прийшли на творчу презентацію, викликали чималий інтерес. Тут же під полотнами Анжеліки діставалися голки з нитками і влаштовувалися дискусії щодо способу творення картин.

Подушки-думочки з принтами робіт художниці привернули особливу увагу відвідувачів, бо зображення зроблені настільки майстерно, що можна було побачити кожну ниточку. Свої ж авторські роботи художниця не продає: "Я не можу цього зробити, бо вкладала в них якийсь код одужання, тому ці речі особливі".

Художниця презентувала свої вишивані картини у багатьох містах України. До Хмельницького виставка прибула з Кам'янця-Подільсько-го за клопотання працівників художнього музею. До речі, нещодавно у Міжнародному виставковому центрі Києва Анжеліці Рудницькій було вручено гран-прі "За збереження національних традицій в сучасному мистецтві. Використання символів Трипілля й писанки".

Н. Антонюк
"Подільські вісті" від 23 жовтня 2008 р. №140

Новини про Анжеліку Рудницьку